Trendy nábytku (2. díl)

Návrat art deco, postele připomínající bezpečné kočičí pelíšky nebo překvapivé užití kamenů… to byly trendy, které jsme vám představili v samostatném článku. Co jiného nás zaujalo mezi trendy, na které bytoví a nábytkoví designeři upozorňují?

Černočerný dub

Mnoho výrobců dřevěného nábytku vsadilo na techniku začernění dubového masivu. Technika oxidace, kterou můžeme přirovnat k tzv. ebonizaci, dá dubu zvláštní patinu a hlavně atraktivní a žádanou černou barvu. Je mnoho technik, které dodají dřevu patinu, jakoby bylo vystaveno vlivům počasí, a použití ocelové bavlny a octu je jedna z nich.

 

Trendy 2019: černý dub

Zdroj: elledecor.com

 

Zajímavé je, že takto upravené dřevo designéři používají jak pro drobné předměty (miska na šperky), tak na velké kusy nábytku, jako jsou zrovna masivní postele.

Zaměřeno na víceúčelovost

V době, která stále více klade důraz na ekologii, nepřekvapí, že jsou stále žádanější kusy nábytku i zařízení, které plní více funkcí najednou. Nemusí jít ale jen o racionální závěry vedoucí k šetření, ale třeba i rostoucí ceny bytů ve velkých městech jsou výzva, na kterou je multifunkční nábytek odpovědí. Dětské palandy slouží jako místo pro hry, lůžka s úložným prostorem alespoň trochu sníží dopady života v dnešních mini-bytech.

 

Trendy 2019: multifunkčnost nábytku

Zdroj: designlike.com

 

Co kus, to originál

Na přírodních materiálech je krásné to, že ani jeden není jako druhý. Zatímco robot vám vytvoří tisíce kusů nábytku s jedním a tím samým vzorkem, u přírodních materiálů, ať je to kůže nebo dřevo, něco podobného nehrozí.

Individuální vkus majitelů nábytku proto podpoří nejen užití třeba masivního dřeva a jeho namoření n požadovaný odstín, ale obecně i větší podíl lidské ruční práce. Třeba na přesných detailech při opracování dřeva, když pak každý kus nábytku vypráví svůj vlastní příběh.

Pudřenková je nová šedá

Jsou barvy, které v interiéru dominují a jsou barvy, které jsou neutrálnější a které se dobře kombinují. Aktuálně populární pudřenková (prachově světlá růžová) je jednou z těch druhých.

 

Trendy 2019: pudřenková barva

Zdroj: pinterest.com/realsimple

 

V pudřenkové barvě dobře vypadají tapety, barva na zdi, ale i postele nebo křesla, na kterých se bude dobře vyjímat kontrastní polštář.