Trendy nábytku (2. díl)

Návrat art deco, postele připomínající bezpečné kočičí pelíšky nebo překvapivé užití kamenů… to byly trendy, které jsme vám představili v samostatném článku. Co jiného nás zaujalo mezi trendy, na které bytoví a nábytkoví designeři upozorňují?

Černočerný dub

Mnoho výrobců dřevěného nábytku vsadilo na techniku začernění dubového masivu. Technika oxidace, kterou můžeme přirovnat k tzv. ebonizaci, dá dubu zvláštní patinu a hlavně atraktivní a žádanou černou barvu. Je mnoho technik, které dodají dřevu patinu, jakoby bylo vystaveno vlivům počasí, a použití ocelové bavlny a octu je jedna z nich.

 

Trendy 2019: černý dub

Zdroj: elledecor.com

 

Zajímavé je, že takto upravené dřevo designéři používají jak pro drobné předměty (miska na šperky), tak na velké kusy nábytku, jako jsou zrovna masivní postele.

Zaměřeno na víceúčelovost

V době, která stále více klade důraz na ekologii, nepřekvapí, že jsou stále žádanější kusy nábytku i zařízení, které plní více funkcí najednou. Nemusí jít ale jen o racionální závěry vedoucí k šetření, ale třeba i rostoucí ceny bytů ve velkých městech jsou výzva, na kterou je multifunkční nábytek odpovědí. Dětské palandy slouží jako místo pro hry, lůžka s úložným prostorem alespoň trochu sníží dopady života v dnešních mini-bytech.

 

Trendy 2019: multifunkčnost nábytku

Zdroj: designlike.com

 

Co kus, to originál

Na přírodních materiálech je krásné to, že ani jeden není jako druhý. Zatímco robot vám vytvoří tisíce kusů nábytku s jedním a tím samým vzorkem, u přírodních materiálů, ať je to kůže nebo dřevo, něco podobného nehrozí.

Individuální vkus majitelů nábytku proto podpoří nejen užití třeba masivního dřeva a jeho namoření n požadovaný odstín, ale obecně i větší podíl lidské ruční práce. Třeba na přesných detailech při opracování dřeva, když pak každý kus nábytku vypráví svůj vlastní příběh.

Pudřenková je nová šedá

Jsou barvy, které v interiéru dominují a jsou barvy, které jsou neutrálnější a které se dobře kombinují. Aktuálně populární pudřenková (prachově světlá růžová) je jednou z těch druhých.

 

Trendy 2019: pudřenková barva

Zdroj: pinterest.com/realsimple

 

V pudřenkové barvě dobře vypadají tapety, barva na zdi, ale i postele nebo křesla, na kterých se bude dobře vyjímat kontrastní polštář.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení