Nakoupeno celkem za: 0 Kč

Provozovatel

Hana Biskupičová
Zakřany 168
66484 Zakřany

IČO: 76508480
DIČ: CZ7862194043

Tel.: 774 020 881

E-mail
MATE DOTAZ? PORADÍME VÁM >>

e-mail

⚓️ kontakt

Na bankovní účet neposílejte prosím žádné platby, pokud jste od nás předem neobdrželi výzvu k platbě! 

 

Najděte nás na Google+

 Extra-nábytek.cz- na Facebooku   Extra-nábytek.cz na Twitteru


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Trendy nábytku pro rok 2019 (1. díl)

Známá pravda říká, že doma jste tam, kde se cítíte dobře. A dobře se cítíte tehdy, pokud si svůj příbytek upravíte podle svého. A ne jinak. Přesto by vás mohlo zajímat, jaké jsou trendy v nábytku a bytovém designu pro rok 2019.

Prošli jsme blogy bytových a nábytkových designerů a hledali jsme, co by vás zaujalo a co byste mohli použít a na co myslet, když si domov nábytkem zařizujete. Ale pozor, nehledali jsme trendy, které za pár let vyšumějí. Zajímaly nás principy, na které se možná poslední léta zapomínalo a které byly znovuobjeveny. Naštěstí, protože věříme, že budou užitečné stále.

Po krátkém úvodu ale přeci jen začneme aktuálními zajímavostmi, které frčí v roce 2019 a u kterých se teď můžeme pouze dohadovat, jak dlouho vydrží. Bude to sezóna, dvě, nebo z nich bude dlouhodobý trend. Co nás zaujalo?

Návrat art deco

Především hned na několika místech zmíněných návrat stylu art deco, tedy měšťanského stylu, který se vrací po skoro 100 letech. Šířil se z Paříže, kde se na výstavě Exposition Internationale des Arts Dékoratifs et industriels Modernes v roce 1925 objevily užitkové a dekorativní předměty ovlivněné modernismem.

 

Trendy 2019: art deco

Zdroj: Cloth & Company

 

Zpočátku spíše luxusní styl určený pro bohatší vrstvy si záhy získal širokou oblibu. A jeho jednoduché tvary nebo line a syté, čisté barvy se teď prý pro nábytek znovu vracejí do módy.

Postele jako úkryt

Dále nás zaujaly komfortní rozložité postele s potahem. Zapomeňte na prosté masivní postele s rámy z jednoduchého dřeva. Tento nový typ postelí je více uzavřený. Trochu jako kočičí pelíček.

 

Trendy 2019: postel jako pelíšek

Zdroj: Joy Moyler

 

Tím tak dodává pocit úkrytu a většího bezpečí. Textilní potahy pak připomenou spánek v příjemném objetí. Ruku na srdce, není to právě tohle, po čem většina z nás při usínání touží?

Doba kamenná je zpět

A poslední věc, kterou zmíníme, je návrat přírodních materiálů. Samozřejmě některých. Takové dřevo na nábytek z masivu je v módě neustále. Tentokrát je to ale kámen. Vyhlazený a obroušený do tvarů, aby se příjemně držel. Pak se z něj dají vyrobit třeba takovéto kartáčky.

 

Trendy 2019: kámen

Zdroj: bobdornberger.com

 

A to je dnes vše, příště se podíváme na slíbené trendy na více než jednu sezónu.

-----------------------------------------------------------------

<<< Aktualita: na matrace využijte filtry velikosti Aktualita: nově si u nás pořídíte si rozkládací postele  >>>
© 2019 Hana Biskupičová Všechna práva vyhrazena.

Postaveno na aplikaci: Internetový obchod EasyShop® 3.9
Vytvořila společnost: IT STUDIO s.r.o.
Mapa webu