Matrace do postele

Nabízené matrace

Kvalitní matrace od českého výrobce Virgomat.

Matrace ze studené – HR  pěny:  je moderní polyuretanová pěna vyráběna za studena. Označení High Resilience = vysoce odolný je dáno otevřenou buněčnou strukturou materiálu díky které má vysokou elasticitu, prodyšnost, umožňující ideální ventilaci vzduchu, zabraňující kumulaci nežádoucí vlhkosti a také dlouhodobou životnost. Pro zvýšení komfortu matrací je využívána viscoelastická pěna -označovaná jako “líná pěna“, byla vyvinuta v NASA pro využití v kosmickén prostoru. Unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, který mění svoji tuhost v závislosti na teplotě. Pěna při kontaktu s tělesným teplem měkne a pružně se přizpůsobuje anatomii těla. Díky tzv. efektu pomalého vracení rovnoměrně rozkládá tlak matrace na lidské tělo, což může mít pozitivní vliv na krevní oběh, může zlepšovat kvalitu spánku a zmírňovat bolesti kloubů. Jsou vhodné pro všechny typy roštů.

Polyuretanové (molitanové) matrace: jsou vyrobeny z tepelně modifikované polyuretanové pěny, vyrábí se v monobloku s případným profilováním.Tyto matrace jsou využívané zejména k příležitostnému spaní nebo tam, kde není kladen důraz na dlouhodobou životnost. Proto je jejich cena nízká.

Vrstvené matrace (sendvičové): jsou tvořeny z několika vrstev a typů materiálů. Standartně se skládají z tužšího jádra (pojená PUR pěna nebo HR pěna) a různě profilovaných ložných ploch z PUR, HR, VISCO a LATEX pěn.Tvoří širokou škálu matrací, od ekonomických, až po vysoce komfortní. Výsledná kombinace dává matracím jedinečné vlastnosti v tuhosti, vzdušnosti a anatomii.  Vhodné na pevné rošty a polohovací rošty. Není doporučeno užívat je na motorových roštech.

Latexové matrace: vyznačují se velkou bodovou elasticitou. Podvolí se jen v místě zatížení, ale ostatní plocha není tlakem ovlivněna. Je to dáno fyzikálními vlastnostmi syntetického a přírodního kaučuku, které jsou využívány v různých poměrech. Latexový material má vysokou hustotu, proto se vyrábí s provzdušnujícími kanálky, které odvádějí vlhkost. Plochy matrace mají anatomické  zóny s rozdílnou tvrdostí a díky tomu se výborně přizpůsobí ležícímu člověku. Latexové matrace je nutné uložit na prodyšný podklad. Jsou přímo určeny na lamelové rošty a především na lamelové polohovatelné rošty. 

  Matrace z bio-pěny: NAWAPUR představuje zcela nový materiál, který byl vyvinutý speciálně pro výrobu matracových jader. Výchozí surovinou je přírodní olej z rostliny verenda (skočec obecný), který se díky revoluční technologii výroby stal základem nových a vysoce kvalitních pěn. Léčivé účinky rostliny verenda jsou známé již po staletí a byly využívány např. již ve staré Indii či v Egyptě. NAWAPUR tak pro svoji výrobu jako první materiál svého druhu využívá vedle nerostných surovin také obnovitelné zdroje, šetří zásoby ropy a zohledňuje tak i životní prostředí. Název Nawapur je odvozen od jména indického léčitele Mahatma Nawa a ze slova PUR = zkratka pro výchozí materiál používaný pro výrobu matracových jader polyuretan.
Pěna NAWAPUR  je charakteristická výtečnou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Otevřená struktura buněk zajišťuje dokonalé provzdušnění i mikroklima při spánku. Typický je výrazný barevný design s mramorováním, čímž se stávají jedinečným.

Matrace jsou  díky vysokému podílu rostlinných olejů velmi  vhodné i pro alergiky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení