Rady a tipy

Dobře spíme

Dostatek klidného spánku má vliv nejen na to, jak se ráno cítíme, ale dlouhodobě prospívá i našemu zdraví. A obráceně, pokud málo a špatně spíte, s velkou pravděpodobností si tak pomalu zaděláváte na komplikace. Ale dost strašení. Přece takovou masivní postel si nekupujete, abyste v ní jedli nebo pracovali (no dobře, občas ano), ale odpočívali a nabírali síly.

Nakupujeme a vybíráme

„Máte dopravu zdarma?“ „A kam mi postel až dovezete? A kdy?“ „Já jsem strašně nepraktická, dokážu tu masivní postel sama složit?“ To jsou nejčastější dorazy, se kterými se během nákupu a expedice setkáváme. A aby vás při výběru netrápilo, jak skříň nebo postel dostanete do patra, provedeme vás nákupem doslova krok za krokem. Abyste se nikde neztratili.

Spokojeně bydlíme

„Ukaž mi, jak bydlíš, a já ti povím, kdo jsi.“ I tak se dá parafrázovat známé rčení. Stačí se podívat na nabídku časopisů v trafice, projít si rubriky společenského magazínu a uvidíte, že zdravé bydlení je fenomén. A taky nedostatek bytů. Nový, větší vám bohužel vyčarovat neumíme. Ale poradíme, aby se vám v tom současném žilo ještě lépe.

Vyrábíme a pečujeme

U masivního nábytku se vše točí kolem kvality dřeva. Proto by vás mělo zajímat, kde kulatinu bereme a jak dřevo vybíráme. Proto se dozvíte, i jakými fázemi výroby dřevo projde. A kde se na jejím jejím konci bere hlaďounká fošna, ze které bude třeba čelo postele. Poradíme, proč se nemusíte bát, že se do dřeva pustí obávaný žrout červotoč a že péče o nábytek z masivu není nijak složitá.

Hp nábytek = Halačkova pila

V našem katalogu najdete výhradně dřevěný nábytek právě od tohoto tuzemského výrobce. Hp nábytek. Co je vlastně to tajemné Hp?

Proč Hp nábytek?

Hp masiv nábytek = Halačkova pila Domašov. Jak vidíte, je to jednoduché. Na počátku výroby dřevěného nábytku v Domašově byl prostý provoz s pilou. A pila – to přece není jen řezání. Ale je to také výroba truhlářského dřeva. Především jeho sušení – zpracování smrkové a bukové kulatiny. Vždyť lesů bylo na Vysočině vždycky. A také šikovných lidí.

Pokud totiž zpracování dřeva věnujete maximální péči, záleží vám také na tom, co se s ním děje pak. Zvlášť, když v obchodech s nábytkem naopak najdete sice laciné, ale z pochybného materiálu vyrobené kusy. Nábytek vyrobený z jakéhosi sendviče vyplněného papírem už asi viděl každý. Postačí jako vybavení studentského pokoje, na celý život ale není. Na celý řivot potřebujete nábytek z masivu.

Hp nábytek – 3 desetiletí práce se dřevem

Od výroby prken a fošen tedy byl krok k výrobě vlastního dřevěného nábytku. Ke zkušenostem z více jak 25 let práce se dřevem na pile přišly dovednosti spojené s povrchovou úpravou: moření, nanášení UV laku, CNC obrábění nebo cinkování. A výsledek? Moderní nábytek s dokonalým zpracováním. Postele a skříně s povrchem, který je příjemný na pohled i na omak. Postele a komody, které si uchovávají všechny vlastnosti, jaké nábytek z masivu má mít. Jaké?

Především dlouhověkost. Masivní nábytek z kvalitní kulatiny z českých lesů (na Vysočině opravdu není problém dobré dřevo sehnat) je při správném zacházení nezničitelný. Neodlepí se vám jako dýhovaný povrch. Dřevěné postele nerozvržete, ani vám z dvířek skříní jeden po druhém nevypadají vruty jako z dřevotřísky. A díky tzv. cinkování – tedy pomocí napojovaní lamel – je dřevo tvarově stálé a dále nepracuje. Nekroutí se a neprohýbá.  Je na ně spolehnutí.

Sháníte Hp nábytek? My máme 95 % sortimentu skladem

Proto i v našem obchodě prodáváme zboží jen od Hp nábytek. Chceme garantovat kvalitu nábytku. Chceme mít maximum výrobků na skladě. Chceme znát o jeho výrobě vše. Od toho, kde rostlo dřevo, po to, jak utáhnout poslední šroubek. Nechceme být jen další prodejce, který nabízí nábytek, který vlastně ani neviděl rozbalený.

Zajímá vás, jak dlouho trvá moření? Zaujalo vás něco z naší nabídky a potřebujete znát přesný termín expedice?

Výměna odkazů

Zde nabízíme výměnu kvalitních tématických odkazů na různé webové stránky, jejichž obsah souvisí s tématy okolo nábytku a postelí, vše o masivu a dřevěných výrobcích. Při zájmu nabízíme možnost výměny odkazu v tomto článku.

Stejné podmínky nabízíme u partnerského webu Extra postele cz.

Pro odkaz do tohoto článku:

Zašlete krátký text odkazu a vložte na svoje stránky náš odkaz-

Kvalitní české postele z masivu do ložnice a dětských pokojů, vše ze 100% masivu.

 

Pro některou z výměn zašlete požadavek na e-mail: obchod@extra-nabytek.cz


Partneři:

České matrace do postele Virgomat, vysoká kvalita za odpovídající cenu.

Dřevěné postele ze smrkového a bukového dřeva na celý život.

Postel s přistýlkou vybojuje v pokoji kus místa navíc

Do dětských pokojů, pro návštěvy do turistických penzionů a ubytoven – ve všech těchto případech si vybojujete kus místa navíc i díky přistýlce pod postel.

Prudce rostoucí ceny za metr čtvereční způsobily, že nejoblíbenější byty se nejčastěji prodávají v dispozici 2 + 1 nebo 2 + kk. Což není pro mladou rodinu s dětmi nic moc. Jak ale dosáhnout toho, aby každý váš potomek měl i tak vlastní lůžko? Na patrové postele nebývá v nové zástavbě vždy optimálně vysoký strop. A palanda se tam prostě z nedostatku prostoru nevejde. Nebo by už neposkytovala dostatek místa k pohodlnému a příjemnému spánku. Kam tedy své děcko uložit, ptáte se? Variantou je dětská postel s přistýlkou.

 

 

Proč zrovna masiv?

Postele z masivu s přistýlkou jsou odolné a budou vám sloužit při správné péči i dlouhá desetiletí. Jak už to kvalitní dřevo umí. Díky plastovým kolečkům máte zajištěno jednoduché vy/zasouvání. Výřezy v čele vám pak pomohou pro pevný a jistý úchop. Že si neztrháte nehty a nevkloubíte prsty, oceníte zejména, když budete postel s výsuvnou přistýlkou chystat každý den.

Podobně jako další masivní nábytek vám i postele namoříme na oblíbený odstín. A matrace? Doporučujeme Monoflex s rozměry do přistýlky 190 x 85 x 12 cm.

 

 

Funguje podobně jako postele s úložným prostorem. Jen místo zásuvky na staré oblečení nebo knížky najdete prostor pro matraci. Večer zásuvku i s matrací vytáhnete a lůžko připravíte na spaní. Ráno vše snadno sklidíte, takže přistýlka už místo nezabírá. Dětem na hru s pexesem nebo stavění elektrické mini-železnice? Vám třeba místo na prkno pro žehlení? Záleží jen na vás, v jakém pokoji přistýlku použijete. Třeba v pokoji pro hosty.

Když přijedou přátelé

Rádi zvete na návštěvu své kamarády? Pokud máte pro hosty jen malý pokoj, postel s výsuvnou přistýlkou zajistí, že u sebe ubytujete i pár. Postele s přistýlkou ale najdou užitek i v penzionech, kde na nich spočinou méně nároční turisti, nebo ve víkendových chatách a chalupách. To když se tam sejdete na sváteční grilování jako celá rodina.

 

Prostor šetří nejen přistýlka, ale i úložný prostor. Takovou postel koupíte v celku (jako jednolůžkovou nebo manželskou). A když už postel máte?

 

Pak stačí koupit samotný výsuvný úložný prostor. Jen pozor na jeho výšku, aby šel zasunout.

A nakonec samostatná postel s přistýlkoudětská nebo pro hosty. Je to jen na vás, jakou si vyberete.

Do dětských pokojů jsou ideální rohové postele

Sháníte bydlení pro rozrůstající se rodinu? Pak jste možná určitě narazili na problém, že s rostoucími cenami bytů si můžete jen těžko dovolit vysněný 3 + 1 a výše. To, že jsou mladé rodiny na realitním trhu limitovány, je prostě fakt. Realita, se kterou musejí počítat i výrobci nábytku. Třeba nábytek a zařízení do dětských pokojů.

Rohová postel Tina

Vzpomínáte, když jste sami vyrůstali? S bráchou nebo sestrou je to vždy veselejší. A určitě i teď, když uvažujete o dětech vlastních, tak chcete minimálně dvě. Jenže teď se vracíme k situaci na trhu s byty. Byt, který má dvě a více ložnice, si může dovolit opravdu jen málokdo. Přitom jak děti rostou, by chtěl každý z malých „raubířů“ vlastní království. Kde by měl dětské poklady jen pro sebe. Jenže jste v situaci, kdy volný pokoj je jen jeden. Pak nezbývá, než pokoj adaptovat. Naštěstí je nábytek z masivu pro takové situace ideální.

Jeden vlevo, druhý vpravo

Pokud jsou děti malé, jejich snem bude společná patrová palanda. Když ale vyrostou, vyžadují víc soukromí. Pokud můžete pokoj rozdělit knihovnou nebo posuvnou stěnou, máte vyhráno. Požadovaný prostor jim takto snadno vytvoříte. Ale i takovým řešením musíte stále řešit nedostatek volného prostoru, na kterém děti musejí žít. A právě k tomu jsou vhodné rohové postele – lůžka takto snadno odsunete ke kraji pokoje a prostředek uvolníte stůl, volné místo k pohybu nebo právě výše naznačenou dělící příčku.

 

Tipy pro využití rohové postele

Postel tohoto typu nemusíte stavět vždy do vzdálených rohů. Podle potřeb volte i tandemové uspořádání za sebou. Nebo kombinace rohová + klasická postel. Oddělené rohové uplatnění najdou své místo v penzionech a hotelových pokojích. Pro cestující páry nemusí být společné manželské lůžko vždy komfortní.

 

Čím se vlastně rohová postel od klasické liší? Nestojí uprostřed místnosti, ale je umístěna po jejím kraji. V rohu. Proto potřebuje čelo jen na své kratší straně, ale i na boku. Nocležník tak nespí hned vedle zdi, zbytečně neotírá omítku, ani si nešpiní peřinu. Rohové postele vás tak ušetří každoročního líčení zdí i nakupování nových lůžkovin.

Pravá nebo levá?

Zařizování pokojů je universita práce s prostorem. A náš masivní nábytek vám i tu pomůže. Volíte rohovou postel? Samozřejmostí je volba provedení pravá/levá, které sedne přesně na podmínky u vás doma. Kvalitní dřevěný nábytek z masivu má i další výhody. Jednou je možnost moření na oblíbenou barvu. Přírodní barva ušlechtilého masivu nemusí každému vyhovovat. Přemýšlíte o moření? Odstíny jako třešeň, ořech, wenge nebo nugát budou základem vysněného bydlení.

Hit pro nejmenší byty: multifunkční postele

Statistika mluví jasně: u mladých z velkých měst vedou malé byty. Ty také v současnosti dominují v nabídce developerů. Ať už jsou důvody takového zájmu jakékoliv, vede to k jednomu: domácnosti jednotlivců, párů nebo celých rodin se tak trochu zmenšují.

Jak se vypořádat s miniaturními byty byla dřív zkušenost především z přelidněné Asie. Dnes je to ale realita obyvatelů většiny světových velkoměst, kteří se spokojí s maličkým „krcálkem“. Jen aby se nemuseli stěhovat ze své oblíbené čtvrti nebo dál z centra k periferii, kde jsou ceny a životní náklady spojené s bydlením nižší. 

Pokud i vy obýváte malou garsoniéru nebo se o prostor dělíte s dalšími členy domácnosti, určitě víte, že se vyplatí pečlivě rozmýšlet, co s každým centimetrem krychlovým. Jak využít sebemenší kousek prostoru. Nebo ještě lépe: najít pro něj více funkcí. A to samé s nábytkem. Proto jsou v miniaturních „bytečcích“ tak populární multifunkční postele.

Že postel nemusí sloužit jen k odpočinku a lenošení, poznal každý, kdo se v lůžku naučil snídat nebo dokonce pracovat (to druhé určitě nedoporučujeme). Multifunkční postel, která by jinak zahálela, ale umí fungovat i jako úplně jiný kus nábytku. Čím začneme? Stačí pár naučených pohybů a každé ráno z tohoto lůžka uděláte stěnu, jejíž součástí je i menší polička. Na knížky, na budík nebo telefon, Prostě vše, co chcete mít po ruce. A to není vše. Zaklapnutím do výřezu je z postele rázem pohovka.

Multifunkční postele zaklapovací

Foto: zyhomy.com

Že se lůžko snadno kombinuje s místem pro uložení věcí, určitě víte. A to nejen v případě, že je třeba partnerka na dovolené a muž si z postele udělal odkladiště oblečení. Tato multifunkční postel nahrazuje šatník, botník a obývací stěnu. A protože přístup na ní vyžaduje menší akrobatické schopnosti, tak vlastně i tělocvičnu.

Multifunkční postele s knihovnou

Foto: zyhomy.com

Lenoška, matrace nebo televizní gauč? Tahle postel úspěšně dokáže v jednom představení zahrát mnoho více rolí.

Multifunkční postel 3 x jinak

Foto: zyhomy.com

Dětská fantazie je neuvěřitelně hravá a nezná hranic. Naštěstí. Ze stromu se rychle stane třeba čarodějnická škola kouzel, z peřiny moře s plující velrybou a z postele pohádkový hrad s cimbuřím. Chcete dětem hru usnadnit? Taková patrová masivní palanda se rozkročí nad místem, kde děti najdou své klidné místečko. Umístíte pod ní stůl, barevné pastelky a vše sloužící k malování. A díky závěsným kapsářům je z postele princeznin zámek, pirátská loď nebo chaloupka plná trpaslíků.

Multifunkční postel z masivu

Jak vybavit dětský pokoj

Vybavování dětského pokoj je trochu jako vaření: je potřeba sloučit mnoho ingrediencí. Ale tak, aby dohromady ladily a nechutnaly jako pověstný dort od Pejska a Kočičky.

Děti jsou děti. Ale zároveň velké individuality a svébytné osobnosti, které všechny mají „to“ své. Je tedy těžké najít obecné rady a tipy, na co nesmíte zapomenout a čemu se musíte naopak při zařizováním nábytkem vyhnout. Čím tedy začít? No my už vlastně začali:

 

I. Děti jsou velké individuality

A co hůř :). Taky nám rostou a mění se. Barvy, které se líbily nejmenším školákům, nemusejí navzdory rodičovskému sentimentu vyhovovat mladým slečnám a mužům, kterým se blíží puberta. Taky do školního věku. Děti jsou hravé a umějí nás překvapit svou kreativitou a nápady. Neměli byste je proto z navrhování a z rozhodování o novém pokoji vyřadit. Správný pokoj i nábytek by měl růst společně s dítětem. Pro dítě budou zároveň místem, kde bude odpočívat, hrát si a později se i připravovat do školy. Proto i s nejmenšími dětmi má smysl se o novém pokojíčku bavit. Protože jen tak si jej zamilují a vezmou za svůj. A budou pokoj považovat za své království a útočiště.

 

II. Protože všechny děti milují skrýše

Záliba schovávat se je vlastní snad všem dětem bez rozdílu. Děti milují skrývačky, skrýše, o kterých vědí jen ony, domečky, kam se mohou schovat i se všemi svými poklady. Dopřejte jim proto šanci, kde si svou skrýš dokáží vybudovat.

Oblíbená jsou indiánská tee pee a vigvamy a různé jednoduché přístřešky, které dětem postavíte. Vyhráno máte, pokud pro početnější ratolesti pořídíte patrové palandy, máte vyhráno. Z horního patra snadno spustíte plátěný domeček, který dětem kýžené soukromí snadno poskytne. Dětské patrové postele ušetří kus místa. Na druhou stranu takové postele vyžadují pevné bočnice nebo bariéry.

 

III. Bezpečnost až na 1. místě

Dětský nábytek by neměl být jen funkční a barevný, ale především bezpečný. Začněte správným výběrem materiálu. Zejména v nejmenším věku děti svět často zkoumají tak, že ho ochutnávají. Ale ani nábytek o něco starší potomstvo (nakonec ani pro dospělé) by měl mít malý podíl chemických látek. Ideální jsou ekologické a přírodní materiály. Nábytek z masivu takové požadavky splňuje. Dřevo je příjemné na omak a „hřeje“. Navíc umožňuje hladkou úpravu se zabroušenými hranami bez otřepů a třísek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení