Komoda je univerzální kus nábytku – využijte ji na 100 + 1 způsobů

Přenesme se na chvíli do nějaké ideální ložnice. Správně by v ní měla být z velkého vybavení postel. A aby ložnice nebyla přeplněná, postel doplní opravdu jen pár kousků nábytku. Kterého? Nechyběl by noční stolek a třeba právě komoda.

 

Komoda z masivu od výrobce Hp nábytek

 

Dřevěná komoda z masivu patří vedle truhly vůbec k nejstarším typům nábytku. Sloužila na uchovávání prádla a šatstva. Odtud jsou i její další názvy: prádelník nebo jednoduše šatník. Speciální podtyp komody dostal dokonce půvabný a dnes už poněkud zapomenutý název šifonér.

Na komody narazíte nejčastěji v ložnici

Libozvučné pojmenování tohoto stylového nábytku jasně poukazuje na to, že tento typ prádelníku měl velké množství šuplíků – posuvných zásuvek. Je to právě zásuvka, která je pro komodu typická. Ale ložnici si vybavíte i komodou, která má jen poličky uzavřené klasickými otevíratelnými dvířky. Na typický šifonér dnes narazíte spíše v nábytkových bazarech nebo starožitnostech. Kdežto běžná komoda tvoří vybavení ložnice dodnes.

 

Příklad starožitné komody

Příklad starožitné komody [foto: freepik.com]

 

Dřevěná masivní komoda se používá především ke stále podobnému účelu: na pohodlné uložení prádla a oblečení. To tak neskladujete v komíncích podél postele, ale máte je roztříděné v zásuvkách a poličkách. Pokud ráno opravdu nemáte hlavu na to, abyste pátrali, kde najdete třeba ponožky, bez komody se neobejdete. Ale komoda jako vybavení bytu vyniká i univerzálností.

Komoda jako přebalovací stolek

Mladí manželé brzy přijdou na to, že komoda je ideální plochou pro přebalování malého dítěte. Takže komoda poslouží i jako přebalovací stůl. V menších bytech, kde je nedostatek prostoru a kde jeden pokoj slučuje funkce ložnice a obýváku, poslouží komoda třeba i jako TV stolek. Ale vraťme se ještě k šifonéru. Šifonér vybavený mnoha a mnoha často pastelovými barvami malovanými šuplíky a vyzdobený blyštivým kováním nebo dřevořezbou je natolik výrazný nábytek z masivu, že v mnoha interiérech slouží jako designový doplněk bytu.

 

Zásuvky z komody z masivu

Staré zásuvky využijte i takto [foto: pinterest.com]

 

Jak jsme už psali, zdobené dřevěné komody – šifonéry – dnes koupíte spíše ve starožitnostech nebo bazarech antikvit. Vzorně udržované a renovované dřevěné komody tak připínají další skvělou vlastnost masivního nábytku: dlouhověkost. Krása a výdrž kvalitního dřeva a tedy nábytku zdaleka přesahuje horizont několika lidských generací. Když komoda z masivu doslouží, jsou to její zásuvky, které pokračují dál už s novým účelem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení