Imunitu podporuje i kvalitní spánek

Pro svou imunitu mohou zejména starší lidé udělat i to nejmenší a vlastně samozřejmé – dobře se vyspat. Jak na to? Poradí vám doktorka Jitka Bušková na Českém rozhlase.

Bude 21. století stoletím spánku nebo bude pokračovat trend, kdy si spánku ubíráme?

Poslechněte si krátký pořad (necelých 25 minut) se sympatickou paní doktorkou Jitkou Buškovou. Dozvíte se v něm, kolik hodin spánku je dostatečných. A co vše vám případně hrozí, pokud spánek zanedbáváte.

Paní doktorka se také zamyslí nad tím, proč je spánkovým deficitem ohrožena zejména mladá generace a kolik hodin spánku je vlastně dostatečných.

Je to jen 5 nebo naopak dokonce 9 – 10 hodin. Záleží prý hlavně na vás, jak se po probuzení nebo opuštění postele cítíte a zda jste skřivan nebo sova. Či zda vás více zmáhá únava a trápí podrážděnost.

A co u mnohých oblíbený malý šlofíček po obědě? A co když si dáte před ním kafíčko nebo čaj? Jak vidíte, zajímavých dotazů padlo hodně.

Nový pohled také paní doktorka přinesla na spontánní probouzení během noci nebo na tzv. dospávání o víkendu? Možná vás překvapí novými poznatky, že o víkendu z postele prchat nemusíte a zvládnete alespoň tehdy něco dohnat z toho, co jste přes pracovní týden zanedbali. Ale pořád je nejvýhodnější kvalitní, pravidelný spánek.

Klikněte na článek:

8 hodin v posteli