Hit pro nejmenší byty: multifunkční postele

Statistika mluví jasně: u mladých z velkých měst vedou malé byty. Ty také v současnosti dominují v nabídce developerů. Ať už jsou důvody takového zájmu jakékoliv, vede to k jednomu: domácnosti jednotlivců, párů nebo celých rodin se tak trochu zmenšují.

Jak se vypořádat s miniaturními byty byla dřív zkušenost především z přelidněné Asie. Dnes je to ale realita obyvatelů většiny světových velkoměst, kteří se spokojí s maličkým „krcálkem“. Jen aby se nemuseli stěhovat ze své oblíbené čtvrti nebo dál z centra k periferii, kde jsou ceny a životní náklady spojené s bydlením nižší. 

Pokud i vy obýváte malou garsoniéru nebo se o prostor dělíte s dalšími členy domácnosti, určitě víte, že se vyplatí pečlivě rozmýšlet, co s každým centimetrem krychlovým. Jak využít sebemenší kousek prostoru. Nebo ještě lépe: najít pro něj více funkcí. A to samé s nábytkem. Proto jsou v miniaturních „bytečcích“ tak populární multifunkční postele.

Že postel nemusí sloužit jen k odpočinku a lenošení, poznal každý, kdo se v lůžku naučil snídat nebo dokonce pracovat (to druhé určitě nedoporučujeme). Multifunkční postel, která by jinak zahálela, ale umí fungovat i jako úplně jiný kus nábytku. Čím začneme? Stačí pár naučených pohybů a každé ráno z tohoto lůžka uděláte stěnu, jejíž součástí je i menší polička. Na knížky, na budík nebo telefon, Prostě vše, co chcete mít po ruce. A to není vše. Zaklapnutím do výřezu je z postele rázem pohovka.

Multifunkční postele zaklapovací

Foto: zyhomy.com

Že se lůžko snadno kombinuje s místem pro uložení věcí, určitě víte. A to nejen v případě, že je třeba partnerka na dovolené a muž si z postele udělal odkladiště oblečení. Tato multifunkční postel nahrazuje šatník, botník a obývací stěnu. A protože přístup na ní vyžaduje menší akrobatické schopnosti, tak vlastně i tělocvičnu.

Multifunkční postele s knihovnou

Foto: zyhomy.com

Lenoška, matrace nebo televizní gauč? Tahle postel úspěšně dokáže v jednom představení zahrát mnoho více rolí.

Multifunkční postel 3 x jinak

Foto: zyhomy.com

Dětská fantazie je neuvěřitelně hravá a nezná hranic. Naštěstí. Ze stromu se rychle stane třeba čarodějnická škola kouzel, z peřiny moře s plující velrybou a z postele pohádkový hrad s cimbuřím. Chcete dětem hru usnadnit? Taková patrová masivní palanda se rozkročí nad místem, kde děti najdou své klidné místečko. Umístíte pod ní stůl, barevné pastelky a vše sloužící k malování. A díky závěsným kapsářům je z postele princeznin zámek, pirátská loď nebo chaloupka plná trpaslíků.

Multifunkční postel z masivu