Hit pro nejmenší byty: multifunkční postele

Statistika mluví jasně: u mladých z velkých měst vedou malé byty. Ty také v současnosti dominují v nabídce developerů. Ať už jsou důvody takového zájmu jakékoliv, vede to k jednomu: domácnosti jednotlivců, párů nebo celých rodin se tak trochu zmenšují.

Jak se vypořádat s miniaturními byty byla dřív zkušenost především z přelidněné Asie. Dnes je to ale realita obyvatelů většiny světových velkoměst, kteří se spokojí s maličkým „krcálkem“. Jen aby se nemuseli stěhovat ze své oblíbené čtvrti nebo dál z centra k periferii, kde jsou ceny a životní náklady spojené s bydlením nižší. 

Pokud i vy obýváte malou garsoniéru nebo se o prostor dělíte s dalšími členy domácnosti, určitě víte, že se vyplatí pečlivě rozmýšlet, co s každým centimetrem krychlovým. Jak využít sebemenší kousek prostoru. Nebo ještě lépe: najít pro něj více funkcí. A to samé s nábytkem. Proto jsou v miniaturních „bytečcích“ tak populární multifunkční postele.

Že postel nemusí sloužit jen k odpočinku a lenošení, poznal každý, kdo se v lůžku naučil snídat nebo dokonce pracovat (to druhé určitě nedoporučujeme). Multifunkční postel, která by jinak zahálela, ale umí fungovat i jako úplně jiný kus nábytku. Čím začneme? Stačí pár naučených pohybů a každé ráno z tohoto lůžka uděláte stěnu, jejíž součástí je i menší polička. Na knížky, na budík nebo telefon, Prostě vše, co chcete mít po ruce. A to není vše. Zaklapnutím do výřezu je z postele rázem pohovka.

Multifunkční postele zaklapovací

Foto: zyhomy.com

Že se lůžko snadno kombinuje s místem pro uložení věcí, určitě víte. A to nejen v případě, že je třeba partnerka na dovolené a muž si z postele udělal odkladiště oblečení. Tato multifunkční postel nahrazuje šatník, botník a obývací stěnu. A protože přístup na ní vyžaduje menší akrobatické schopnosti, tak vlastně i tělocvičnu.

Multifunkční postele s knihovnou

Foto: zyhomy.com

Lenoška, matrace nebo televizní gauč? Tahle postel úspěšně dokáže v jednom představení zahrát mnoho více rolí.

Multifunkční postel 3 x jinak

Foto: zyhomy.com

Dětská fantazie je neuvěřitelně hravá a nezná hranic. Naštěstí. Ze stromu se rychle stane třeba čarodějnická škola kouzel, z peřiny moře s plující velrybou a z postele pohádkový hrad s cimbuřím. Chcete dětem hru usnadnit? Taková patrová masivní palanda se rozkročí nad místem, kde děti najdou své klidné místečko. Umístíte pod ní stůl, barevné pastelky a vše sloužící k malování. A díky závěsným kapsářům je z postele princeznin zámek, pirátská loď nebo chaloupka plná trpaslíků.

Multifunkční postel z masivu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení