Co to je cinkované dřevo?

Na trhu naleznete mnoho výrobků z různých druhů dřevin a způsobu zpracování. U těch starších se jako materiál používal <strong>buk průběžný</strong> (dlouhé a délkově nenastavované průběžky neboli průběžné lamely).

To jádrový buk se bral na levnější výrobky, kde je rozhodující faktor cena.

Výrobci mířící na kvalitnější zboží ale od těchto variant postupně ustupují a snaží se zlepšit použitým materiálem celkovou kvalitu zboží. Průběžkový buk může být v určitých místech nestabilní a jádrový buk ze středového nevyzrálého dřeva je velice barevně nejednotný s náběhem tmavě hnědých až černých částí.

Cinkované dřevo spojuje ty nejlepší vlastnosti

V naší nabídce naleznete to nejlepší spojení všech vlastností bukového masivu: postele  z masivu a nábytek jsou pouze z napojovaného – cinkovaného bukového masivu. Masiv je tvořen z lamel výběrového buku a spojen klínovým ozubem. Jedná se o nejkvalitnější provedení s pestrým vzhledem kresby dřeva, vysokou pevností a tvarovou stálostí.

Bukový masiv je mírně pařený a má jednotný barevný odstín. Nábytek z masivu je tak odolný vůči mechanickému poškození a velice pevný v konstrukčních spojích.

Celkově se uvedené způsoby zpracování masivu dají porovnat následovně:

buk cink

Buk cink

+ výběrový materiál bez vad
+ tvarově stabilní, nepraská a nesesychá
+ atraktivní parketový vzhled

- vyšší cena

buk průběžný

Buk průběžný

+ pro někoho stará klasika
+ jednoduché zpracování

- horší stabilita tvaru

Jádrový buk

Buk jádrový

+ nízká cena
+ jednoduché zpracování

- horší kvalita materiálu
- velké barevné rozdíly

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení