Babské rady pro údržbu staršího dřevěného nábytku

Co spojuje všechny módní vlny a styly bytového designu napříč lety? Jedině nestárnoucí dřevěný nábytek. Nadčasovost dřevěného nábytku, ať už se jedná o pravé dřevo nebo dřevěný dekor, je ověřená celou řadou let.

Starý dřevěný nábytek

A stále platí, že pokud si vyberete kvalitní kousek, vydrží vám celá desetiletí. I když se okolní vybavení mění a přizpůsobuje se aktuálním módním trendům.

Jak na péči o dřevěný nábytek?

Kvalitní dřevěný nábytek lze bez nad sázky brát jako investici do vlastního bydlení. Ať už máte nábytek z masivu nebo dýhy, jedná se o pevný a odolný materiál. A se správnou péčí a údržbou bude vypadat jako nové po desítky let.

Jak ale poznat, co právě váš starší dřevěný nábytek potřebuje a jaký přípravek ho nejlépe ošetří? Co když si nemůžete vybrat z nepřeberného množství leštěnek v regálech drogerií, nebo se vám zdá, že po vašem ošetření se dřevo neleskne, jak by mělo? Nevíte si rady, jestli použít jiný prostředek pro postele z masivu a jiný pro skříně a komody? Zkuste osvědčené (ale bez záruky) babské rady, díky kterým dodáte dřevěnému nábytku potřebnou péči. A navíc ušetříte za koupi řady leštidel a saponátů.

Oslnivý lesk bez nepříjemného aroma

Určitě znáte speciální leštěnky se silnou vůní, které mají za úkol dřevěný nábytek jemně hydratovat, vyleštit a ochránit před prachem a zubem času. Zkuste kupovanou leštěnku vyměnit za doma vyrobenou. Dosáhnete vysokého lesku, přirozenější a šetrnější hydratace a příjemným bonusem je, že celý byt nezahltí chemické aroma.

Recept na domácí leštěnku je naprosto jednoduchý. Smíchejte lžíci olivového oleje se solí, řádně rozmíchejte a pomocí navlhčeného hadříku vleštěte do nábytku. Sůl jemně odstraní nečistoty a olivový olej šetrně ošetří dřevěný povrch nábytku a vytvoří nepatrnou ochranou vrstvičku.

 

A jak je to výrobky od Hp nábytek z našeho obchodu?

Připomínáme, tyto babské rady jsou vhodné pro starší nábytek. Naše skříně, postele nebo komody mají povrch ošetřený nástřikem mořidla. A povrch mají uzavřený několika vrstvami UV laku. Vše je vybroušeno do celistvé vrstvy a vytvrzeno v UV tunelu. A výsledek? Zvýrazněná kresba a barva masivního dřeva. A masivní nábytek s povrchem, který nepotřebuje žádnou složitější údržbu než občasné zbavení prachu.

 

Pryč s otisky

Možná se vám taky stalo: při běžném používání dřevěného nábytku, především stolů, stolků a komod z masivu, se prostě nevyhnete otiskům prstů nebo kolečkům od skleniček. Ale nezoufejte, jednoduše se jich zbavíte pomocí silného černého čaje. Vymáchejte hadřík v čaji a otisky rozleštěte. Černý čaj stejně účinně nahradí jablečný ocet.

Škrábance na dřevěný nábytek nepatří

I při tom nejšetrnějším zacházením se na dřevěném nábytku sem tam objeví škrábance. Nezoufejte, ani u hlubších škrábanců se se svým milovaným dřevěným kouskem nemusíte loučit. Smíchejte půl šálku octa s půl šálkem olivového oleje a pomocí vlhkého hadříku rozleštěte. Zbavíte se škrábanců a dřevo navíc šetrně ošetříte.

Co na běžné ošetření dřevěného nábytku?

Upřímně? Zapomeňte na speciální a mnohdy drahé saponáty, které jsou silným chemickým koktejlem. A nemusejí být pro dřevo z dlouhodobého hlediska vhodné. Pokud máte pocit, že bez bublinek a chemie není nic čistě, vyměňte saponát za obyčejné mýdlo na ruce. To je šetrnější díky složení i PH vhodnému pro lidskou pokožku. Dřevo umyje a nezatíží.

Pokud se chcete chemii úplně vyhnout, sáhněte po octu, sodě a oleji. Lesk a čistota zaručena. Nezapomínejte, že pro dřevo není vhodné příliš velké množství vody. Používejte jen mírně navlhčené hadříky a případné louže ihned vysušte suchým hadrem a dřevěný nábytek ošetřete olejem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení