Aby dlouho sloužil: mořený nábytek z masivu a jeho údržba

Nábytek z masivu, v dnešní době vyráběný za pomoci vyspělých technologií, neztratil nic na svém originálním vzhledu. A k němu získal další praktické a funkční vlastnosti. Které to jsou?

Proč se vůbec nábytek z masivu moří?

Nábytek z masivu je povrchově ošetřen bezbarvými laky nebo oleji a nabízí se velké množství odstínů k moření. Změnou odstínu nábytku doladíte barevné provedení celého interiéru.

Tmavší odstíny upřednostní jednotlivé kusy nábytku v místnosti. Mořením se zvýrazní rozdíly v masivu a plně vynikne originální kresba. Bílá či bělená ložnice z masivu se zachovanou strukturou dřeva zaujme asi každého

 1. Dřevo se mořením zušlechtí
 2. Zvýrazní se jeho typický charakter
 3. Získá požadovanou barvu
 4. Je lépe chráněn jeho povrch
 5. K moření se hodí všechny druhy dřeva

pohled na loznici Naomi

Vybrali jsme za vás: jednolůžková vysoká manželská postel Naomi supra buk a ukázky moření

Jak na údržbu mořeného nábytku z masivu

Pro údržbu povrchů nepotřebujete mnohdy víc než vlhký hadřík a občas trochu přírodního vosku. Nikdy nepoužívejte agresivní leštěnky s rozpouštědly – vyhýbejte se proto všem univerzálním prostředkům, u kterých si nejste jisti jejich účinností. Nemusely by zatočit jen s nečistotou.

Kvalitní zpracování povrchů u nábytku z masivu nevyžaduje žádnou náročnou péči. Stačí, když budete pravidelně utírat prach suchou utěrkou, aby se nedostal do pórů. Nebo nábytek sem tam vysajte – obojí vždy ve směru struktury dřeva. Kvalitní dřevěný nábytek – třeba postele z masivu – se vám za to odmění svou prostou krásou a prakticky nekonečnou životností.

Dejte pozor:

 • Mořený nábytek se špatně snáší s vodou
 • Vyhýbejte se agresivním leštěnkám
 • Mokrým hadrem jen zanesete póry prachem

Jaké jsou ochranné nátěry dřeva?

Ať už jde v našem případě o nábytek do bytu nebo ne, dřevo je i dnes vysoce módní záležitostí. Široká nabídka dřevěného nábytku a mnoho způsobů jeho použití přinesl i různé nátěry na dřevo na jejich povrchovou úpravu:

 • lazury dodají dřevu barevný odstín
 • impregnační prostředky zvýšují odolnost při napadení plísněmi, biologickými škůdci, mechy nebo houbami
 • krycí barvy zakryjí povrch dřeva a maximálně omezí prostup UV záření
 • transparentní laky povrch dřeva zcela uzavřou

Proč nakupovat výrobky od HP nábytek?

Veškerý nábytek je z kvalitní domácí kulatiny a díky své robustnosti vydrží dlouhá léta. Vyniká kvalitním zpracováním a můžete jej snadno kombinovat. Vyberte si z mnoha odstínů moření barvu svého oblíbeného typu dřeva.

Nejsme jen prodejci, známe podrobně výrobky a technologické postupy výroby nábytku. Proto vám rádi odborně poradíme. Při objednávce nad 3 000 Kč vám nábytek dovezeme až domů zdarma!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení