Nakoupeno celkem za: 0 Kč

Provozovatel

Hana Biskupičová
Zakřany 168
66484 Zakřany

IČO: 76508480
DIČ: CZ7862194043

Tel.: 774 020 881

E-mail
MATE DOTAZ? PORADÍME VÁM >>

e-mail

⚓️ kontakt

Na bankovní účet neposílejte prosím žádné platby, pokud jste od nás předem neobdrželi výzvu k platbě! 

 

Najděte nás na Google+

 Extra-nábytek.cz- na Facebooku   Extra-nábytek.cz na Twitteru


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Jak vybavit dětský pokoj

Vybavování dětského pokoj je trochu jako vaření: je potřeba sloučit mnoho ingrediencí. Ale tak, aby dohromady ladily a nechutnaly jako pověstný dort od Pejska a Kočičky.

dětský pokoj

Použité foto: HuonghaPham Flickr via Compfightcc

Děti jsou děti. Ale zároveň velké individuality a svébytné osobnosti, které všechny mají „to“ své. Je tedy těžké najít obecné rady a tipy, na co nesmíte zapomenout a čemu se musíte naopak při zařizováním nábytkem vyhnout. Čím tedy začít? No my už vlastně začali:

 

I. Děti jsou velké individuality

A co hůř :). Taky nám rostou a mění se. Barvy, které se líbily nejmenším školákům, nemusejí navzdory rodičovskému sentimentu vyhovovat mladým slečnám a mužům, kterým se blíží puberta. Taky do školního věku. Děti jsou hravé a umějí nás překvapit svou kreativitou a nápady. Neměli byste je proto z navrhování a z rozhodování o novém pokoji vyřadit. Správný pokoj i nábytek by měl růst společně s dítětem. Pro dítě budou zároveň místem, kde bude odpočívat, hrát si a později se i připravovat do školy. Proto i s nejmenšími dětmi má smysl se o novém pokojíčku bavit. Protože jen tak si jej zamilují a vezmou za svůj. A budou pokoj považovat za své království a útočiště.

 

II. Protože všechny děti milují skrýše

Záliba schovávat se je vlastní snad všem dětem bez rozdílu. Děti milují skrývačky, skrýše, o kterých vědí jen ony, domečky, kam se mohou schovat i se všemi svými poklady. Dopřejte jim proto šanci, kde si svou skrýš dokáží vybudovat.

dětské palandy v pokoji

Oblíbená jsou indiánská tee pee a vigvamy a různé jednoduché přístřešky, které dětem postavíte. Vyhráno máte, pokud pro početnější ratolesti pořídíte patrové palandy, máte vyhráno. Z horního patra snadno spustíte plátěný domeček, který dětem kýžené soukromí snadno poskytne. Dětské patrové postele ušetří kus místa. Na druhou stranu takové postele vyžadují pevné bočnice nebo bariéry.

 

III. Bezpečnost až na 1. místě

Dětský nábytek by neměl být jen funkční a barevný, ale především bezpečný. Začněte správným výběrem materiálu. Zejména v nejmenším věku děti svět často zkoumají tak, že ho ochutnávají. Ale ani nábytek o něco starší potomstvo (nakonec ani pro dospělé) by měl mít malý podíl chemických látek. Ideální jsou ekologické a přírodní materiály. Nábytek z masivu takové požadavky splňuje. Dřevo je příjemné na omak a „hřeje“. Navíc umožňuje hladkou úpravu se zabroušenými hranami bez otřepů a třísek.

Skříně a postele z masivu jsou navíc odolnější než dřevotřískové vybavení, takže i snadněji odolají následků dětského řádění. Jako ekologicky šetrné by proto měly být označen nejen dřevěný nábytek, ale i malby.

 

IV. Prostě myslete dopředu

Základní barvy by měly být pokud možno neutrální. Díky tomu budete moci pokoj měnit střídáním výrazných a dominantních detailů. I nábytek začněte vybírat s tím, že bude sloužit mnoho let. A to se, až dítě trochu vytáhne, týká i velikosti postele a matrace. Ty by měly „růst“ dohromady s dítětem. Protože však zároveň neporoste pokoj, místo vám ušetří jak patrové palandy, tak úložné prostory pro knížky, oblečení nebo hračky. Ty nám připomínají poslední tip: zařizujte tak, aby platilo, že…

 

V. Dětské pokoje musí být veselé :)

------------------------------------------------

<<< Jaká je správná výška postele? K přírodě šetrný je dřevěný nábytek >>> 
© 2019 Hana Biskupičová Všechna práva vyhrazena.

Postaveno na aplikaci: Internetový obchod EasyShop® 3.9
Vytvořila společnost: IT STUDIO s.r.o.
Mapa webu