Nakoupeno celkem za: 0 Kč

Provozovatel

Hana Biskupičová
Zakřany 168
66484 Zakřany

IČO: 76508480
DIČ: CZ7862194043

Tel.: 774 020 881

E-mail
MATE DOTAZ? PORADÍME VÁM >>

e-mail

⚓️ kontakt

Na bankovní účet neposílejte prosím žádné platby, pokud jste od nás předem neobdrželi výzvu k platbě! 

 

Najděte nás na Google+

 Extra-nábytek.cz- na Facebooku   Extra-nábytek.cz na Twitteru


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Jak opravovat dřevěný nábytek z masivu? 2. Čištění

Minule jsme doporučovali se obrnit trpělivostí. Hned odstraňování starého nátěru je zkouška, která prověří nejedno odhodlání renovace starého dřevěného nábytku.

Po té, co se rozhodnete, že starý nábytek nesvěříte do péče odbornému řemeslníkovi, je čas začít. A začněte čištění. Pokud jste nábytek z masivu či dýhy sundali odněkud z půdy, budete ho muset vyčistit od pavučin a prachu. Stačit vám bude jen suchý hadřík či prachovka. Na omytí špinavého povrchu použijte vodu s octem či trochou mýdla nebo saponátu. Po oschnutí už vás čeká odstranění starého nátěru. Někdy budete muset odstranit jen jeho části, jindy budete muset starou barvu odstranit komplexně.

Někdy na nátěr stačí i špachtle

Na odstranění starého nátěru vám bude stačit i obyčejná přibroušená špachtle nebo nůž. Na starý dřevěný nábytek z masivu se samozřejmě hodí i truhlářská škrabka. Pamatujte na to, že barvu nemůžete odkrajovat, ale skutečně postupně seškrábat.

 

Starý nábytek z masivu

Nábytek z masivu nemusí skončit vždy takto

 

Dohladka pak povrch ošetřete brusným papírem. Ten použijte i na broušení dřeva – vždy ve směru let. Práci dokončete papírem jemnější drsnosti. Práci na velké ploše vám usnadní i elektrická excentrická bruska.

Chemické odstranění nátěru

Masivní nábytek zbavíte starého nátěru i pomocí chemických prostředků. Na menší plochy stačí denaturovaný líh (barvu stíráte opět ve směru let. Louhováním se odstraňovač barvy dostane do méně přístupných míst. Na druhé straně vám při špatném použití louhu nebude držet ani nový nátěr. Protože je louh účinná žíravina, doporučujeme práci s ním přenechat odborníkům – zejména u světlejších nátěrů nesnadno poznáte, kdy louh odstraňuje barvu a kdy už i dřevo. Navíc louhování celé skříně nebo masivní postele byste tžko zvládli. Očištěný nábytek neutralizujte octem, nechte vyschnout a opět přebruste.

Horkovzdušná pistole je nejlepší na silné vrstvy

Tady dejte pozor, abyste dřevo nespálili. Chcete přeci jen rozehřát starou barvu, aby změkla. Vzduchovou pistoli proto pomalu přibližujete k nábytku. Barva se zkrabatí a snadno ji seškrábnete. Počítejte s tím, že po ztvrdnutí zbytku barev je budete muset ještě dobrušovat.

Starý nátěr je dole komoda nebo skříň za masivu čeká na svou druhou šanci a nový kabát.

 

-----------------------------------------------------------------

<<< Renovace nábytku – 1. díl Renovace nábytku – 3. díl >>>
© 2019 Hana Biskupičová Všechna práva vyhrazena.

Postaveno na aplikaci: Internetový obchod EasyShop® 3.9
Vytvořila společnost: IT STUDIO s.r.o.
Mapa webu